Realizujemy skuteczne kampanie w całej europie

Jak pobrać fakturę z Facebooka

Artykuł: Jak pobrać fakturę z Facebooka

Jeśli prowadzisz swoją firmę i korzystasz z Facebooka do prowadzenia kampanii reklamowych, to zdecydowanie musisz wiedzieć, w jaki sposób pobrać fakturę z Facebooka. W tym artykule dowiesz się nie tylko jak pobrać fakturę, ale również jak ona wygląda, gdzie wypełnić dane firmy i wiele więcej.

Gdzie wprowadzić dane rozliczeniowe firmy do faktury z Facebooka?

Aby móc pobrać fakturę z Facebooka, musisz wprowadzić dane swojej firmy w ustawieniach swojego konta reklamowego, do którego dostaniesz się poprzez menedżer reklam. Poniżej krok po kroku opisujemy, jak wprowadzić swoje dane firmy w celu otrzymania faktury.

Wejdź do swojego menedżera reklam, kliknij w menu boczne po lewej stronie i wybierz Ustawienia konta reklamowego.

Z menu bocznego udaj się do zakładki Ustawienia płatności. Na samym dole znajdziesz zakładkę informacje o firmie.

Kliknij w przycisk Edytuj i Wypełnij wszystkie niezbędne pola w formularzu. Upewnij się, że podałeś poprawne dane, takie jak nazwa firmy, numer NIP, adres, kod pocztowy i miasto. Ważne jest, aby dane były zgodne z informacjami, które podałeś podczas zakładania konta reklamowego na Facebooku.

Po wprowadzeniu danych firmy, kliknij przycisk Zapisz. Twoje dane zostaną zapisane w systemie i od teraz będziesz otrzymywać faktury z Facebooka.

Jak pobrać fakturę z Facebooka

Wiesz już w jaki sposób wprowadzić dane rozliczeniowe. Teraz dowiesz się, w jaki sposób pobrać fakturę z Facebooka. Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Sposób pierwszy: Po zapisaniu informacji o firmie, będąc w zakładce Ustawienia płatności, nad sekcją Informacje o firmie, znajduje się sekcja Aktywność dotycząca płatności. Widnieje tutaj lista ostatnich transakcji z podziałem na datę, metodę płatności, kwotę oraz status.

Kliknij niebieski napis Wyświetl całą aktywność.

Sposób drugi: Będąc w menedżerze reklam, udaj się ponownie do menu znajdującego się po lewej stronie i wybierz zakładkę Rozliczenia.

Przed Twoimi oczami znajduje się tabela. W pierwszej kolejności, w prawym górnym rogu, wybierz odpowiedni zakres dat, który Cię interesuje.

Poniżej znajduje się lista faktur z podziałem na identyfikator transakcji, datę, wydaną kwotę, metodę płatności. Możesz pobrać fakturę pojedynczo, klikając w przycisk strzałki po prawej stronie.

Istnieje również możliwość pobrania wszystkich faktur jednocześnie, w formie jednego dokumentu. Aby to zrobić, nad listą faktur, w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk Pobierz. Kliknij w niego i wybierz opcję Pobierz wszystkie transakcje (PDF).

Zwróć natomiast uwagę, że wygenerowany plik nosi tytuł “Raport”. Dlatego też pamiętaj, że Twoja księgowa może nie być zadowolona z takiego dokumentu i nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Zbiorcza faktura z Facebooka

Jeśli prowadzisz wiele kampanii reklamowych na Facebooku, możliwe, że chcesz otrzymać jedną zbiorczą fakturę zamiast kilku, a w przypadku nowych kont, nawet kilkunastu osobnych.

Bardzo często, przy nowych kontach reklamowych lub w przypadku gdy nie były prowadzone intensywne działania reklamowe, Facebook może wystawiać faktury na mniejsze kwoty, nawet codziennie.

W teorii wygląda to tak, że fakturę z Facebook powinniśmy otrzymywać w momencie przekroczenia progu rozliczeniowego lub pod koniec miesiąca. Niestety, z naszego doświadczenia wynika, że owszem, tak to działa. Natomiast najpierw system musi Ci zaufać i sprawdzić czy nie ma problemu z opłacaniem przez Ciebie faktur.

Podsumowując ten wątek, zanim uda Ci się zoptymalizować swoje konto reklamowe, aby generowało ono jedną fakturę z Facebooka pod koniec miesiąca, może minąć trochę czasu.
W tej sytuacji pozostaje Ci pobierać faktury pojedynczo lub pobierać raport z wszystkich transakcji za dany okres – co może być problematyczne do zaksięgowania, ale jest możliwe.

Jak wygląda faktura z Facebooka?

Wygląd faktury może się nieco różnić w zależności od kraju, w którym prowadzisz swoją działalność, ale zazwyczaj zawiera podobne informacje.

W górnej części faktury znajdują się Twoje dane, w tym nazwa firmy, adres, numer identyfikacji podatkowej oraz numer faktury. Warto zwrócić uwagę, czy wszystkie te dane są poprawne, ponieważ błędne dane mogą spowodować problemy podczas rozliczeń podatkowych.

Poniżej Twoich danych znajdują się szczegóły dotyczące wykorzystanych przez Ciebie usług reklamowych na Facebooku. Zazwyczaj są to wydatki na kampanie reklamowe, opłaty za wyświetlenia reklam oraz opłaty za kliknięcia w reklamy. Faktura zawiera również informacje na temat sposobu płatności, takie jak data płatności i sposób płatności.

Jak ustawić próg rozliczeniowy?

Wspomniany wcześniej próg rozliczeniowy, ustalasz w ustawieniach swojego konta reklamowego. Próg ten określa kwotę wydatków, po przekroczeniu której Facebook wystawi fakturę. Jeśli Twoje wydatki w danym okresie rozliczeniowym nie przekroczą progu, Facebook nie wygeneruje faktury. W tym przypadku koszty kampanii reklamowych zostaną pobrane z Twojego konta reklamowego i będą widoczne w historii płatności, ale nie otrzymasz oficjalnej faktury.

Aby zmienić próg rozliczeniowy, udaj się do zakładki Ustawienia płatności. Na górze, w sekcji Termin płatności widnieje Próg płatności oraz Data rozliczenia miesięcznego. Kliknij w ikonę edycji, wprowadź kwotę, która Cię interesuje i zapisz.

Pamiętaj, że nowych próg rozliczeniowy może nie zadziałać od razu. Tutaj ponownie wracamy do kwestii zaufania systemu do Twojego konta, które trzeba wypracować.

Jak pobrać fakturę z Facebooka – Podsumowanie

Pobranie faktury z Facebooka jest technicznie bardzo proste ale przy świeżych kontach reklamowych z uwagi na dużą ilość mikropłatności (i budowanie zaufania) samo udokumentowanie tego i zaksięgowanie może momentami być nieco uciążliwe.

Warto zwrócić uwagę, aby wprowadzone dane firmy były poprawne. W przypadku wystawionej już faktury na niewłaściwe dane, uzyskanie korekty może okazać się niemożliwe. Natomiast pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy supportu.

Jeśli potrzebujesz pomocy z prowadzeniem swojego konta firmowego na Facebooku, nie wahaj się skontaktować z naszą agencją. Nasi specjaliści pomogą Ci w zaplanowaniu i realizacji kampanii reklamowych oraz w rozliczaniu reklam na Facebooku. Dziękujemy za przeczytanie naszego poradnika i życzymy powodzenia w prowadzeniu swojego biznesu!

Grafika, na której widnieje postać z głową mózgu, podrzucająca monety i logo Facebook, do artykułu dotyczącego płatnych reklam, napisanego przez agencję marketingową AK Brainding Gdańsk.

Płatny Facebook i Instagram w Polsce

Płatny Facebook i Instagram to bardzo popularny temat w ostatnim czasie, który właśnie wszedł w życie. Użytkownicy obu platform […]


Grafika przedstawiająca postać mózgu mówiącą przez megafon, stworzona do artykułu traktującego o 3 najczęstszych błędach w social media na profilach firmowych. AK Brainding Gdańsk.

3 najczęściej popełniane błędy w social media na profilach firmowych

Przez ostatnie lata działalności w mediach społecznościowych mieliśmy i mamy styczność z setkami profili z najróżniejszych branży z segmentu […]


Ilustracja przedstawiająca postać przed komputerem podrzucającą monety. Agencja marketingowa, kreatywna AK Brainding Gdańsk.

Obsługa social media – Na czym polega? Ile kosztuje?

Profesjonalna obsługa social media, czy też prowadzenie fanpage na facebooku, na którym się dzisiaj skupimy, to z pewnością jeden, […]


(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WPSRX5CX');
!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '117026675658011'); fbq('track', 'PageView');